loading

El İlanı Nasıl Hazırlanmalıdır ?

03-05-2019 00:21    74

El İlanı Nasıl Hazırlanmalıdır?

İyi bir el ilanı tasarımcısı, yaptığı ilana ilk kez bakan kişilerin sırası ile nerelere baktığını önceden kestirebilmektedir. El ilanından istenilen düzeyde verim alınabilmesi için normlara uygun hazırlanması gerekir.

El ilanı hazırlanırken, öncelikle  mağazanın ya da şirketin ismi ve logosu bulunmalıdır. Bu, el ilanını inceleyen müşterilerin bilinç altına şirket isminin ve logosunun yerleşmesi açısından önemlidir. En iddialı olunan ve ses getirecek olayları hemen bu logonun altında  ön sayfada yer vermelisiniz.

Genellikle tek yapraktan ibaret olan el ilanlarının arka sayfaları da önemli olmakla birlikte boş bırakılması anlamsız olacaktır. Bu sebeple, şirket ya da ürün tanıtımı için bu bölümü de faydalı materyaller ile doldurabilirsiniz.

İnsanların el ilanını incelerken ilk baktıkları yer başlık kısmı ve sayfanın tam ortası olarak bilinmektedir. El ilanınızın bu bölgelerinde asıl anlatmak istediğiniz konuyu anlatabilirsiniz. Alt kısımlara iletişim bilgileri (telefon numarası, web sitesi, sosyal medya hesapları ve fiziksel adres) yazılarak, el ilanından verim alan potansiyel müşterinin “Nasıl ulaşabilirim?” sorusu da yanıtlanmış olacaktır


ADRES
  • Fevzi Çakmak Mah. Şehit Polis Muhammet Oğuz Kılınç Sk. No:10/A
    İlkadım / Samsun

E-MAIL
  • iletisim@integralreklam.com.tr
BİZİ ARAYIN
MESAAİ SAATLERİ
  • Hafta içi : 09:00 -18:00

    Cumartesi : 09:00 -18:00

    Pazar : Kapalı